»Učinki interventnih ukrepov na trg dela so spodbudni, saj so omejili rast brezposelnosti. Brez ukrepov, predvsem ukrepa povračila nadomestila plače delavcem na začasnem čakanju na delo, ki ga delodajalci prepoznavajo kot koristnega, bi se kriza odrazila v večjem številu brezposelnih ljudi.«
»Imamo primere, ko delodajalec po eni strani od države 'prosjači' denar za sofinanciranje nadomestila v času čakanja na delo, po drugi strani pa delavec, ki je uradno na čakanju, dela in dobi 80 odstotkov nižjo plačo.«
»Da. Delež delavcev, ki jih delodajalec napoti na začasno čakanje na delo oziroma ki ne opravljajo dela zaradi višje sile, z zakonom ni določen, prav tako ne določa prepovedi odpuščanja.«
»Še vedno opažamo, da vsi delodajalci, ki so oddali vlogo za povračilo nadomestila, niso oddali omenjenih obrazcev, kar pa je podlaga za naš obračun in izplačilo na podlagi interventnih zakonov.«
»Podaljšanje začasnega čakanja na delo doma je dobra odločitev.«
»Da vlada plača fiksne stroške tistim, ki so popolnoma zaprti. Da ostaja nadomestilo čakanja na delo, subvencioniranje krajšega delovnega časa. Seveda pa pričakujemo, da stroške povrne v 100 odstotkih, ne samo 80 odstotkov.«
»V primeru odrejene karantene izplačano nadomestilo plače v celoti bremeni Republiko Slovenijo.«
»Več kot upravičene so zahteve gostincev po 100-odstotnem nadomestilu za čakanje na delo.«
»Pozitivni učinki naših ukrepov na področju minimalne plače so jasni.«
»Odgovoriti moram na nekatera – po mojem mnenju – nerealna pričakovanja turističnih delavcev...«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju